"Lielstraupes pils", Straupes pagasts, Pārgaujas novads, LV-4152, Latvija,

 
Straupes narkoloģiskā slimnīca
 
BildeBildeBilde
 
pirmdiena, 25. marts, 2019
Rehabilitācijas kolektīvs "Saulrīti" / Notikumi
 

 Karjeras diena. Profesija - bārmenis.

 31.oktobrī PRK "Saulrīti" viesojās bārmene Sabīne, kas pastāstīja par savu profesiju, mācīja jauniešiem žonglēt ar pudelēm un pagatavoja garšīgus bezlakoholiskos kokteiļus. Pēc tam savu roku kokteiļu gatavošanā varēja izmēģināt ikviens.

 

 Ekskursija uz Bruknu

Oktobris "Saulrītos" sākās ar ekskursiju - pieredzes apmaiņas braucienu - uz Bruknas muižu, kur rehabilitāciju no psihoaktīvo vielu atkarības iziet pilngadīgas personas. Ekskursijas laikā gan jaunieši, gan pieaugušie dalījās pieredzēs un apmainījās idejām rehabilitācijas procesā. Turpbraucot jaunieši apciemoja arī bijušo "Saulrītu" audzinātāju Reini, kurš nodarbojas ar akmeņu apstrādi un ar sava darba specifiku iepazīstināja arī mūsu jauniešus.

 

Gar Baltijas jūru 

Spītējot lietainajai un vēsajai vasarai, jūra PRK "Saulrīti" jauniešiem šogad īpaši mīļa un tuva, tāpēc ikmēneša pārgājienā dodamies 15,4 km gar Baltijas jūru. Pa ceļam izpētām skaistās klintis un alas, kā arī atrodam senu bāku un baudām pārgājienu pa Vidzemes akmeņaino pludmali. Lielajā vējā, viļņi tā vien vilina arī nopeldēties! 

     

Fossum kolektīva viesošanās Saulrītos

 No 25.-29.jūlijam PRK "Saulrīti" viesojās Fossum kolektīva pārstāvji no Norvēģijas. Šajā nedēļā, kopīgā sadraudzībā, tika aizvadīta Sporta diena, jautrās sacensībās pavadīts laiks peintbola laukumā un vienam otru atbalstot, izieta gaisa trase Ozolkalnā. Pirmspēdējā vakarā norvēģu draugi gatavoja brīnišķīgas vakariņas, pēc kurām sekoja sarunas, dziesmas un spēles.Nenovērtējama ir pieredze un kopā būšanas prieks, kas pavadīja mūs visu viesošanās laiku.

  

 

Nakts Pārgājiens

 Turpinot iesākto tradīciju, PRK "Saulrīti" pusaudži un darbinieki, atkal devās ceļā. Šoreiz pamodināti trijos naktī un sadalīti komandās, jaunieši veica nelielus iesildošus uzdevumus komandas saliedēšanai. Pēc paēstām, ļoti agrām brokastīm, dodamies ceļā uz atpūtas un šaušanas bāzi "Mārkulīči", kur visas dienas garumā turpinām dažādas komandas un individuālās spēles un uzdevumus. Vakarā  -ugunskurā cepta maize un sarunas! Paldies "Mārkulīči" saimniekiem par viesmīlību!

  

Pārgājiens

PRK "Saulrīti" jaunieši, kopā ar entuziastiskākajiem darbiniekiem, nolēma tuvāk iepazīt brīnumaino dabu mums apkārt. Sakārtotas somas, guļammaisi, teltis - un ceļš var sākties! Lai iesildītos tika ieti 9 kilometri līdz Līgatnes pārceltuvei, bet tālāk ceļš virzijās gar Gaujas krastu - pa mežiem, klintīm un brikšņiem, viens otram palīdzot un atbalstot,sasniedzām galamērķi 10 km tālāk esošajā Gaujas līcī, kur pavadījām nakti.  Gan lietus dienas laikā, gan nemitīgā līšana un pērkona dārdi naktī nevienu nenobaidīja, bet, tieši pretēji, motivēja šādu piedzīvojumu atkārtot.  

     

Ekskursija VUGD

Izmantojot skolēnu brīvlaiku, PRK "Saulrīti" pusaudži un darbinieki devās uz Cēsīm, lai tuvāk iepazītos ar glābēju un ugunsdzēsēju darbu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD)  Vidzemes nodaļas Cēsu iecirknī jauniešus iepazīstināja ar jaunuzcelto ēku, tehniku, darba specifiku, iespējām un kritērijiem, lai kļūtu par ugunsdzēsēju. Paldies VUGD puišiem par jauko ekskursiju!